Nagy boldogság, így télvíz idején, amikor szépséges fürtös virágát kibontja a jácint.

Megmutatjuk, miként ápold, hogy sokáig gyönyörködhess.

Fontos, hogy a kicsi cserépben árult jácint virágkezdeménye is látsszon, amikor megveszed. Tedd világos helyre, ám fűtőtesttől távol! Keress neki egy olyan lakhelyet, ahol a hőmérséklet úgy 18 fok körül van. Ugyanis ekkor fogja a leghosszabb ideig megtartani szépséges virágát. (Télikert, világos folyosó is megfelelő) A huzatot és a mozgatást nem szereti. Figyelmesen öntözd, ugyanis túllocsolás esetén hagymája elrothad. Annyi vizet kapjon, hogy földje sose száradjon ki. Érdemes alulról adni neki a folyadékot, de tálkájában csak egy rövid ideig álljon víz.

A jácint nagyon különleges, ha egy üveglombikban tartjuk (föld nélkül). Ekkor a legfontosabb, hogy csak a gyökerek érjenek a vízbe, a hagyma ne. Tehát, úgy pótold a vizet majd, hogy ezt a szabályt tartsd szem előtt!

Arról sose feledkezz meg, hogy a jácint mérgező növény. Gumis kerti kesztyűben gondozd, mert a hagymája és a levele a legveszélyesebb. Bélpanaszokat, hányingert, émelygést okozhat!

Mi legyen vele, ha elvirágzott?

Ne keseredj el, ha elvirágzott a jácint, hiszen újra virágzásra sarkallhatod. Ám előtte a hagymának szüksége van pihenőidőre. Ahogy elvirágzott a szobában a jácint vágd ki a virág szárát, de a leveleket ne! Pár hét alatt a hagyma elszárítja leveleit.( Ilyenkor csak mérsékelten locsoljuk) Ekkor vegyük ki a földből és kiültethetjük a kertbe (fagymentes időben). Így majd pihenhet egy jó nagyot, és nagy eséllyel a következő év tavaszán  újra kibontja csodás virágát.

(̶◉͛‿◉̶) Értékeld a munkánkat, ha tetszett oszd meg!