- húsleves
- rántott hús
- csirkepörkölt nokedlivel
- krumplis tészta, káposztás tészta, grízes tészta
- lebbencsleves
- sült oldalas
- fasírt
- paradicsom leves
- gyümölcs leves
- főzelékek (burgonya, zöldbab, sárgaborsó)
Az édességekről külön lista készült. Itt egyértelműen vezetnek a kelt tészták és a palacsinta.
A nyugdíjasok kedvenc receptjei talán nem mindig a legegészségesebb ételeket tartalmazzák. Hazánkban az egyik legtradicionálisabb étel a rántott hús, amit ha mondjuk valami olcsó napraforgó olajban sütnek ki és még a hús is az egyik legolcsóbb fajta, jó alaposan bepanírozva, akkor ez talán nem a legegészségesebb étel és nagyban hozzájárulhat a szív- és érrendszeri problémák kialakulásához.
Jellemző a sokféle krumplis étel és a tésztafélék. Ezek a szénhidrátok fiatal korban sem jók, idős korban pedig kifejezetten kerülni kellene. Sokan gondolják, hogy a változatos étkezés többe kerül. Pedig ez nem így van! Arra is gondolni kellene, hogy az egyoldalú és egészségtelen táplálkozás egészségügyi problémákat okozhat, ami aztán komoly költséggel is járhat!
Nem csak az idős korban, hanem már fiatal korunktól kezdve érdemes odafigyelni arra, hogy mit eszünk. Persze ez egyénenként változó, mert mindenkinek más és más a jó vagy nem jó, úgyhogy talán az a legjobb, ha az évek során kitapasztaljuk, hogy mik azok az alapanyagok, amik jót tesznek nekünk és mik azok, amik annyira nem. Ehhez ajánlott különböző laborvizsgálatokat is elvégezni, ahol biztosan kiderül, hogy mi jó a testünknek és mi nem.
Idős korban pedig pláne oda kell figyelni arra, hogy mit eszünk, hiszen ilyenkor másfajta tápanyagokra és ásványi anyagokra van szüksége a szervezetnek, mint mondjuk 20 évesen. Nagyon fontosak a vitaminok és a minél változatosabb étrend.
(̶◉͛‿◉̶) Értékeld a munkánkat, ha tetszett oszd meg!