A kicsi érkezése előtt át kell gondolni, hogy alkalmas-e a környezet a gyermek fogadására. Olykor komoly veszélyeket rejtenek a máskor teljesen természetes dolgok.
1. Ellenőrizzük a konnektorokat, vezetékeket! Vásároljunk konnektorvédőket, vagy tegyük megközelíthetetlenné a könnyen elérhető darabokat! A sérült kábeleket javítsuk meg, vagy cseréljük le.
2. A varrókészlet és a manikűrkészlet különösen izgalmas dolgokat rejt egy kisgyermek számára – és ugyanennyire nagy veszélyeket is.
3. Műanyag zacskó – mindannyiunk félelme, hogy a kisgyermek játszani kezd vele. Ne adjunk rá lehetőséget, tegyük el jó mélyre a szatyor- és zacskógyűjteményt!
4. A konyhában is remekül lehet csörögni, zörögni, pakolni, ha a nagyi nem veszi észre… Nem tudunk állandóan az unokánk sarkában lenni, ezért célszerűbb, ha a törékeny vagy kedvenc zománcos dolgokat magasabb szekrénybe pakoljuk.
5. A gyógyszerek, az alkohol és a vegyszerek sokszor okoznak súlyos balesetet! Nem biztos, hogy a kisgyermek a színes kis bogyókról tudja, hogy nem cukorka, a pet palackba töltött pálinka vagy bor pedig hasonlít a vízhez és a szörphöz…
6. A szobai és kerti növények között akadhat mérgező fajta. Fikusz, ciklámen, mikulásvirág, anyósnyelv a lakásban, leander, hortenzia, tiszafa a kertben. De a sort még folytathatnánk, mindenesetre fő az elővigyázatosság!
7. El sem tudjuk képzelni, milyen izgalmas játszótér a lakásunk! A lépcső és a polcok csodás mászókák, a párnákkal nagyszerűen lehet labdázni, a liszttel, cukorral, sóval homokozni, a nagyágy meg kiváló trambulin az aktívabb gyermekek számára. Beszéljük meg a szabályokat, magyarázzuk el nekik, mi biztonságos, és mit kerüljenek el!
8. Az elektromos berendezéseket tegyük olyan helyre, ahol nem éri el őket a kicsi. Különösen figyelünk oda a vasalóra és a vízforralóra!
+ 1 - soha ne hagyjuk nyitva az ablakot, ha a gyerek egyedül van a szobában.
(̶◉͛‿◉̶) Értékeld a munkánkat, ha tetszett oszd meg!